Haber

TFF ile Fenerbahçe Arasında Omuz Omuza Kampanya İçin Bağış Protokolü İmzalandı

6 Şubat 2023 depreminin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun bölgedeki vatandaşlarımızı desteklemek için futbol ailesiyle birlikte hayata geçirdiği Omuz Omuza kampanyasına Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan konteyner bağışı için imza töreni düzenlendi. .

Fenerbahçe Kulübü’nün Omuz Omuza kampanyasına 550 konteyner bağışladığı imza töreni, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un katılımıyla Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi. TFF Büyük Lig Kulüplerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, TFF Ulusal Gruplardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Fenerbahçe İcra Kurulu Üyeleri Burak Çağlan Kızılhan, Simla Türker Bayazıt, Bekir İrdem ve Can Gebetaş törende hazır bulundu.

Fenerbahçe Kulüp Lideri Koç: “Futbolun paydaşları olarak depremin ilk gününden bu yana elimizden geldiğince çalıştık, mücadele ettik, çabaladık”

İmza Töreninde konuşan Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, 6 Şubat 2023’te ülke olarak çok büyük bir afet yaşadığımızı belirterek, “Felaketler bile hafif kalıyor. Birçok depremden daha geniş bir alanda ileri geri şiddetli depremler yaşadık. Avrupa ülkeleri 11 ilimizi kapsayan, nüfusumuzun yüzde 15,7’sini etkileyen.Sonuçta büyük kayıplar,acı bir tanım ve toplumumuzu sarsan büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık.Kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. canları, aileleri ve ülkemiz.Bizler ülke ve millet olarak el ele bu acılı dönemi geride bırakmak için hep birlikte çalıştık ve çalışıyoruz.Ve millet olarak bugüne kadar inanılmaz bir dayanışma sergilendi.Bugün, Türkiye Futbol Federasyonu’nun depremi yaşayan insanlarımıza destek olmak için çok çok kısa sürede hayata geçirdiği ‘Omuz Omuza’ yardım kampanyası kapsamında ücretli spor kamuoyunun huzurundayız. Tüm futbolun paydaşları olarak ilk günden itibaren elimizden geldiğince çalıştık, uğraştık, saatlerce uğraştık, saatlerce ne yapabiliriz diye düşündük. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Sporcularımızın, derneklerimizin, üyelerimizin, taraftarlarımızın, tüm bölge halkının, afet bölgesindeki vatandaşlarımızın ve devletimizin yanında olmak; Sizin için orada olmak için elimizden geleni yaptık. Stadyumumuzu afet merkezi ve afet yardım merkezi haline getirdik. Afet bölgelerimizde ihtiyaç duyulan malzemelerden oluşan her bir eseri gruplandırıp tasnif ederek özenle hazırladığımız 156 tırımızı deprem bölgesine teslim ettik. Günler boyunca evlerinden, dükkânlarından, dükkânlarından ve pazarlarından mal getirmek; Çorbada tuz olsun diyen tüm halkımıza teşekkür ederiz. Bu malzemeleri beyin sarsıntısı bölgesine götürmek olağanüstü bir lojistik operasyondu. İnanın en kolay tedarik edilen kalem tır ve tırlardı. Hazırladığımız tüm yardım malzemelerini almaya hazır tırlar vardı. Bunda emeği geçen tüm lojistik firmalarına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yardım kampanyası için seferber olan tüm vatandaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” söz konusu.

“Bu felaketin yaralarının sarılması uzun zaman alacak. Bize düşen görev unutmamak ve unutulmamaktır”

Şu anda deprem bölgesinde analiz bekleyen en değerli sorunun barınma ihtiyacının karşılanması olduğunun altını çizen Ali Koç, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak hızlı bir şekilde önce çadırları sağladık. 1300 çadırı AFAD’a teslim ettik. İhtiyaçlar çerçevesinde bu çadırları tahsis ettiler. Sarı Lacivertliler Derneğimiz acil barınma ihtiyacından faydalanmak için bin kişilik 200 çadırlık çadır kent kurdu. Ayrıca depremden yaralı olarak kurtulan sağımız için Kızılay ile birlikte ülkemiz için ‘Birlik ve beraberlik kanımızda var’ diyerek bu sloganla kan bağışı kampanyası yürüttük. Yönetim kurulumuz, çalışanlarımız, sporcularımız, teknik ekiplerimiz ve bu bölgedeki vatandaşlarımızın katılımıyla 3 gün boyunca kulübümüzün kapılarını kan bağışına açtık. Bu kampanya çerçevesinde 2053 tüp kan bağışı yapılmıştır. Kızılay standartlarına göre yapılan en değerli kan bağışlarından biri olduğu bize söyleniyor. Kızılay’a ve destek veren herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu felaketin yaralarının sarılması çok uzun bir süreç alacaktır. Afet bölgesindeki insanlarımıza ve çocuklarımıza yardım etmekten yorulmamaktayız. Bize düşen görev unutmamak ve unutulmamaktır. Doğal olarak bu felaketten en çok çocuklarımız etkilendi. 23 Nisan’da Sarı Lacivertliler Derneğimiz ile Hatay’da yöredeki çocukları bir nebze olsun sevindirmek için kurduğumuz çadır kentteydik. Tatilimizi birlikte geçirdik. Yüzlerindeki gülümsemeyi görmek her şeye değerdi. Bölgedeki çocuklar, hepimizin çocukları, onların geleceği hepimize emanet edilmelidir. Karşılaştıkları tüm zorluklarda yanlarında olmak ve önlerindeki taşları kaldırmak en büyük görevimiz olmalıdır. Fenerbahçe’nin sporcu kimliğine uygun olarak bölgede spor yapan ve beyin sarsıntısı nedeniyle spor hayatından vazgeçmek zorunda kalan birçok genç sporcuyu kadromuza kattık. Eğitim ihtiyaçlarını karşıladık. Barınma ihtiyacı olanları kendi bünyemizde barındırdık. Birbirimize sahip çıkmaya çalıştık. Gelen sporcuların her biri yarıştığımız branşlara büyük katkı sağladı. Özellikle Hatay’dan değeri yüksek sporcular aramıza katıldı.”

“Türk milleti neler yapabileceğini göstermiştir”

Tüm kulüplerin ve futbolun tüm paydaşlarının depremin yaralarını sarmak için çok değerli adımlar attığını kaydeden Fenerbahçe Kulüp Başkanı, “Nezaketle adeta yarıştık. Futbol dünyasının paydaşları örnek bir duruş ve dayanışma ruhu sergiledi. Tıpkı tüm insanların yaptığı gibi. Türk milleti birliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde neler yapabileceğini göstermiştir.” dedi.

“50 milyon TL’yi TFF’nin hesabına aktardık”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbol ailesinin çatı kuruluşu olarak Spor Bakanlığı, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş ile birlikte futbolun tüm paydaşlarını kapsayan uzun soluklu bir yardım kampanyası başlattığını belirten Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: :

“Az önce bahsettiğim gibi çok kısa sürede organize oldu. Bu da takdire şayandı. Barınma ihtiyacını analiz etmek için Omuz Omuza kampanyasını başlattı ve kampanyamız halen devam ediyor. Amacımız binlerce konteyneri en kısa sürede bölge halkının hizmetine sunmaktı. Hedef çok büyük olduğu için kampanya devam ediyor. Unutma, unutma dedik. Lütfen kampanyayı desteklemeye devam edin. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu değerli adımda Yardımlaşma ve Dayanışma gecesinde bin konteyner sözü verdik. Bu konteyner kelime için üyelerimizin, sponsorlarımızın, Fenerbahçeli iş insanlarımızın ve derneklerimizin de desteğiyle yurt içi ve yurt dışında toplam 112 milyon TL kaynak oluşturduk. Bu kaynak, Omuz Omuza kampanyasının çalışmalarına tamamen fayda sağlayacaktır. Bugün imzalayacağımız anlaşma ile TFF’nin Hatay’a kuracağı konteyner şehir için dün 550 konteynerin maliyeti olan 50 milyon TL’yi TFF hesabına aktardık. Kalan miktar bu kampanya çatısı altında olup, kampanya öncesi verdiğimiz siparişler çerçevesinde Kahramanmaraş’ta 500 konteynerlik bir yaşam alanı kuracağız. İnşallah Allah’ın izniyle temmuz başında oraya taşınacaklar. 19 Temmuz’da buranın resmi açılışını yapmayı hedefliyoruz. Altyapı, su, elektrik, sosyal yaşam alanları çok ama çok önemli. Oraya sadece 3’e 7’lik metal bir kap yerleştirmek olarak görmeyin. Devletimizin desteği sayesinde AFAD’ın uyumu ile omuz omuza elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Özetle Fenerbahçe olarak Omuz Omuza kampanyasında bugüne kadar toplamda 1050 konteynerin kurulması için gereken miktarı bağışladık. Protokolü aramızda sizin huzurunuzda imzalayacağız. Fenerbahçe’nin ülkesinin yanında olmak için attığı bu adımla 112 milyon TL kaynak oluşturduğu için her Fenerbahçe taraftarına şükranlarımı sunuyorum. Bu altlığı hazırlayan Spor Bakanlığımıza, Türkiye Futbol Federasyonu’na ve yayın kuruluşuna da ayrıca teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu felakette halkımız ve ülkemiz için attığımız her adım, vatan sevgimizin ve vatana aidiyetimizin doğal bir modülüdür. Attığımız her adımı bu sorumluluk duygusuyla atıyoruz. Bu sorumlulukla devletimizin ve milletimizin yanındayız. İlk gün de söylediğimiz gibi bugün bir kez daha vurguluyor ve hatırlatıyoruz; Bu konu asla gündemimizden çıkmamalı. Vatandaşlarımızın hayatlarının normale dönmesi yolunda yardım ve destekler durmamalı. Ülke ve millet olarak yaralarımızı motamotun başında olduğu gibi dayanışma ruhuyla sarmalıyız. Unutma, unutma.”

TFF Lideri Büyükekşi: “Omuz Omuza Kampanyası ile amacımız ‘Futbol sadece futbol değildir’ gündemiyle Türk futbol ailesiyle sancılı ve zorlu bir süreçte yan yana, omuz omuza gelerek depremzedelere katkı sağlamaktı. gün”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, ülkemizi derinden üzen 6 Şubat depreminin yaralarını sarmak için 1 Mart’ta birçok ulusal kanalla kampanya başlattıklarını hatırlatarak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı , Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı ve futbolun tüm paydaşları el ele, omuz omuza. Omuz omuza başladı. Emel Türk’ün futbol ailesi, acı ve zor bir günde yan yana, omuz omuza, futbolun sadece futboldan ibaret olmadığı gündemiyle depremzedelerimize katkı sağlamak için geldi. Birçok kulübümüz bireysel olarak, depremden sonraki gün acil ihtiyaçlar için binlerce kamyonla birlikte önemli sayıda kamyonu hızla bağışladı. Bu yardımlar çok hızlı bir şekilde dağıtılmak üzere yola çıktı. Ama acil ihtiyaçlar belli bir güne kadar fayda sağladı. Ancak depremde 600-700 bin bina yıkıldı. İnsanların acil ihtiyaçları bitince sıra barınma ihtiyacına geldi. Barınma ihtiyacına baktığımızda en kısa çözümün çadır olduğunu gördük ve bir süre sonra hem soğuktan hem de sıcaktan korunmak için bir diğer acil çözüm ise konteyner. Değerli kulüp başkanlarımızla bir toplantıya geldik. Ali Reisimizin de belirttiği gibi 1000 konteyner yardım konusunda anlaştık. Ortada Türkiye Futbol Federasyonu AFAD’a 20 Milyon TL bağışta bulundu. Ama depremin ne kadar büyük olduğu ve her gün 10 milyon insanı etkilediği anlaşılınca 1000 konteynerin yetmeyeceği konusunda anlaştık. 1 Mart’ta ‘Omuz Omuza’ kampanyasını başlattık.” dedi.

“Her hafta 15-20 bin SMS atılmaya devam ediyor”

Büyükekşi, Omuz Omuza Yardım Kampanyası’nın yayınlarına sadece Türkiye’den değil yurt dışından da futbol ailesi Guardiola, Arsene Wenger, İlkay Gündoğan, A Milli Takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu ve çok sayıda takım arkadaşının destek verdiğini belirterek, “Süper Ligimiz kulüpleri, 1. Lig kulüplerimiz. bu kampanyaya katılarak kampanyaya çok güzel katkı sağladılar. Ama kampanyayı günlük yapmadık. Hafta boyunca oynanan maçlarda futbolcularımız SMS ile Omuz Omuza kampanyaya desteklerini anlatan pankartlarla sahaya çıkıyor. Her hafta SMS’leri kontrol ediyorum ve 15-20 bin SMS gönderilmeye devam ediyor. Tüm futbolseverlere çok teşekkür ederim.” konuştu

“Kurduğumuz her konteyner kente halı saha yapacağız”

Deprem bölgesinde kurdukları konteyner kentleri sadece konteyner koymak olarak düşünmediklerinin altını çizen TFF Lideri Büyükekşi, şunları söyledi:

“İhalesini yaptık, yaptığımız her şehre çocuklar için futbol sahası yapacağız. Ayrıca hepsinde oyun alanı olacak. Elbette çocuklarımızın sosyal olarak gelişmelerini sağlayacak başka bölümler de olacaktır. Birçok personelimiz de depremzedelerin moralinin yükselmesine katkıda bulundu. Önce Riva’da Sayın Bakanımız Murat Kurum’un da katıldığı bir maç yapıldı. Yarışmaya davet edilen depremzede çocuklarımıza moral verildi. Ardından Mersin’de yine ünlüler ve depremzedelerin karışımıyla yarışma düzenlendi. Bu maçın Mersin’de oynanma sebebi ise depremden en çok zarar gören illerden biri olan Hatay’ın takımı Hatayspor’un Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla önümüzdeki yıl maçlarını Mersin’de oynayacak olmasıydı. Bu yüzden Mersin’e gittik. O gün Mersin’de oynanan gösteri maçına Hatayspor’dan da çok sayıda futbolcu katıldı. Çocuklarımızı çok mutlu ettik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Mersin’deki tesislerimizden birini Hatayspor’a tahsis etti. TFF olarak antrenman sahalarını yapmak için kolları sıvadık. O döneme kadar Riva tesislerimizi Hatayspor’a açtık. Bir diğer depremzede kulübü İskenderunspor ise depremden bu yana Riva tesislerimizi kullanıyor. Yine depremzede gruplarımıza tüm imkanlarımızı kullandırıyoruz. Yine birçok kadromuz depremzedeler yararına özel maçlar düzenledi. Bu kulüplerden biri de Fenerbahçe’dir. Milli maçımızı depremzedelerimizin yararına kullanacağımızı ilan ettik. Yapılan yardımlarla bugüne kadar 4 bin konteyner siparişi verdik. Bunlardan 1000’i Kahramanmaraş’ta, 500’ü Gaziantep Nurdağ’da, 500’ü Gaziantep İslahiye’de, 1000’i Adıyaman’da ve 1000’i Hatay’da kurulacak. Bugün bir protokol imzalayacağız. Fenerbahçe Kulübü dün TFF hesabımıza 50 Milyon TL gönderdi. Bununla birlikte Hatay’da kuracağımız konteyner kentimize 550 konteyner ekleyeceğiz. Bunun dışında sayın liderimiz tarafından 500 adet konteyner ilavesi ile futbol ailemizin yaklaşık 5050 adet konteyneri hayata geçirilecektir. Bunu 4 kişilik bir aile üzerinden hesaplarsak 20 bin kişinin barınma ihtiyacını karşılamış oluruz. 20 bin kişi küçük bir kasaba demek, değerli bir rakam. Ama kampanyamız devam ediyor. İnşallah bu rakamları daha da yukarılara taşıyabiliriz. Buradan tüm futbolseverleri ve sporseverleri davet etmek istiyorum. Depremin yaraları bir günde iyileşmez. Kalıcı konutların temellerini devletimiz attı. En azından o kalıcı konutlar yapılana kadar el ele, omuz omuza, depremzedelere katkı sağlamak ve barınmalarını en keyifli ve sorunsuz bir şekilde sağlamak için çalışacağız” dedi.

“11-14 Haziran tarihlerinde kurduğumuz konteyner kentleri bazı futbolcularımızla birlikte ziyaret edeceğiz”

Mehmet Büyükekşi depremzedelerimize daha fazla katkı sağlamakla görevlidir.   Omuza kampanyayı yeni başladıkları başka bir kampanya ile birleştirdiklerini kaydeden Çınar, “Omuz Omuza kampanyamız kapsamında Paris Saint Germain Kulübü 1 Milyon Euro, Avrupa Kulüpler Birliği 500 bin Euro bağışta bulundu. Bu bağışlarla bazı futbolcuların formalarını gönderdiler. TFF olarak depremzedelere yeniden katkı sağlamak amacıyla geçtiğimiz günlerde GoArt ile sözleşme imzaladık. Bu formalar, Metaverse dünyasında GoArt ile başlattığımız kampanya kapsamında satılacak. Bize bir numara garanti ettiler. Bu parayı konteyner satın almak için kullanacağız. Mersin’de düzenlediğimiz gösteri maçında gördük ki depremzede çocuklarımız için en ilgi çekici şey futbolcularla vakit geçirmek, onlarla konuşmak ve fotoğraf çektirmek. 11-14 Haziran ortasında depremzedeler için kurduğumuz konteyner kentleri bazı futbolcularımızla birlikte ziyaret etmek istiyoruz. Böylece beyin sarsıntısı alanındaki çocuklarımızı keyifli hale getirebileceğimizi düşünüyorum. Mersin ziyaretimiz sırasında bir engelli vatandaş Fenerbahçeli futbolcumuz Arda Güler’in imzalı formasını istedi. Fenerbahçe ile görüştük ve Arda Güler manzaralı bu genci arayıp sohbet ettiler ve imzalı formayı gönderiyorlar. Bir başka engelli vatandaş da Icardi’nin formasını Galatasaray’dan istedi. Depremden etkilenen bölgedeki çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı manevi olarak memnun etmek istiyoruz. Bu nedenle kulüplerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki işbirliklerinde tüm kulüplerimizin ve tüm futbol camiasının el ele çalışmasını rica ediyorum. Omuz Omuza kampanyamız kapsamında SMS kampanyamız devam etmektedir. Lütfen 8332’ye ‘Destek’ yazın.” terimleri kullandı.

Konuşmaların ardından Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç protokolü imzalayarak el sıkıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort