Haber

KAYSERİ’DEKİ TERÖR SALDIRISINDA ŞEHİT 15 ASKER ANILDI

6 yıl önce PKK’lı teröristlerin KAYSERİ’de düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan 15 asker, olayın yıl dönümünde dualarla anıldı.

Talas Bulvarı’nda izinli olarak çarşıya giden 1’inci Komando Tugay Komutanlığı askerlerini taşıyan halk otobüsüne PKK’lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 15 asker için anma töreni düzenlendi. 17 Aralık 2016’da Kayseri’de. Saldırının yıl dönümünde patlamanın meydana geldiği otobüs durağında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra şehitlerin isimlerinin yazıldığı istasyona karanfiller bırakıldı. Programda konuşan Türk Harbi Sakat Gaziler, Dullar ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, “Tam 6 yıl önce bugün, 17 Aralık 2016 tarihinde ülkemizin farklı illerinden 1’inci Komando Tugayımıza geldik ve Kahraman Mehmetçiklerimizin pazar izni için bindikleri halk otobüsüne haince ve alçakca düzenlenen bombalı intihar saldırısında 15 yiğidimiz şehit oldu, 54 yiğidimiz yaralandı. Kayseri’mizde yaşanan bu hain olayın üzerinden yıllar geçti ve bugün yüreğimizi yakan bu elimiz ile buradayız.” Olayı kınamak, vatan için canlarını, kanlarını döken kahramanlarımızı anmak ve anmak için toplandık. bayrak. Şehitlerimizin acısı yüreğimizde hala taze. Şehitlerimize rahmet, aziz Türk milletimize sağlık ve sabır, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

‘BU MİLLET BİLMEYECEK’

Vali Gökmen Çiçek, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bütün terör teorisyenleri ve terör ideologları terörün korkutma, sindirme ve kaos yaratmak için yapıldığını söylüyorlar. Bunu hedef alıyorlar. Unuttukları şey bu milletin başına bela oldu. bin yıldır askeriyle siviliyle var olma mücadelesi veriyor.Teröre verdiği şehitlerle bin bir ölü diriltiyor.Tavizler,kaygılar ve iç çekişler yerine milletimizin birlik ve beraberliğini mutlaka artırıyor. bizi birbirimize bağlar.Bu duraktan her geçen Kayserili bir genç şehitlerimize ithaf olunur.Fatiha okurken imanı yeniden yükselir.Biz Müslümanız ve şehitlerimizin şimdi burada olduğuna inanıyoruz.Vermiyoruz. Son zamanlarda şehitler var.Biz binlerce yıldır bu topraklarda varolsun diye şehitler veriyoruz.Biz sadece şehitlerimizin utanmasından korkuyoruz.İstedikleri kadar bomba patlatsınlar.İstedikleri kadar kaos çıkarsınlar.L ve çalışırlar. Vallahi bu millete diz çöktürülmez, dizdirilemez. Bir yıl sonra bu durağa gelip kararlılığımızı ve kararlılığımızı göstermeye devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Bu 15 sivil. Bu bana göre bir asker değil. Sivil kıyafetli oldukları için. Örgüt şehit oldu” dedi. onları ve bizi boğdu. Ancak birliğimizi savunmak için her zaman birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu